پایگاه خبری تحلیلی امید شهر

نوروز 1397 بر شهروندان عزیز مبارک

ایجاد: 1397/01/04 - 15:59
سال نو,1397,امید شهر,حمایت از کالای ایرانی

پایگاه خبری تحلیلی «امید شهر» آغاز سال جدید را به تمام انسان هایی که نوروز را جشن می گیرند و پاس می دارند، تبریک و شادباش می گوید. سالی که گذشت پر بود از مسائل کلان اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و زیست محیطی؛ به گونه‎ای که رهبر ایران هم سال 1397 را سال «حمایت از کالای ایرانی» نامید تا شاید معضلات اساسی کشور از بیکاری تا رکود کمی کاهش پیدا کند.

بخشی از پیام نوروزی رهبر ایران:

بنده در شعارهای سال‎ها معمولا مخاطب را مسئولین قرار میدادم؛ امسال مخاطب، همه‌ی آحاد ملت و از جمله مسئولین خواهند بود. مقدمتا عرض کنم، مسئله‌ی اقتصاد و فرهنگ و مسائل گوناگون همه مطرح است لکن مسئله‌ی اصلی ما امسال هم مسئله‌ی اقتصاد و معیشت مردمی است. همه باید تلاش کنند، همه باید کار کنند و محور هم عبارت است از تولید ملی؛ یعنی اگر چنانچه تولید ملی را -با شرحی که ان‌شاءالله در سخنرانی عرض خواهم کرد- همه تعقیب کنند و دنبال‌گیری کنند، بسیاری از مشکلات اقتصادی، مشکلات معیشتیِ مردم -هم مسئله‌ی اشتغال، هم مسئله‌ی سرمایه‌گذاری و بقیه‌ی چیزها- حل خواهد شد. آسیب‎های اجتماعی به میزان زیادی کاهش پیدا خواهد کرد؛ یعنی محور، تولید ملّی است. بنابراین اگر تولید ملی شتاب بگیرد، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد. من این را محور قرار دادم برای شعار امسال؛ شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» است؛ سال «حمایت از کالای ایرانی». این فقط مربوط به مسئولین نیست؛ آحاد ملت همه می‌توانند در این زمینه کمک بکنند و به معنای واقعی کلمه وارد میدان بشوند.

نوروز در تهران

در حالی که شهردار تهران، تنها چند روز قبل از سال تحویل، از سِمت خود استعفا داد تا شهر بدون شهردار بماند اما شهرداران مناطق تهران تلاش کردند تا تهران همچنان شهر زیبای نوروز باقی بماند. از اجرای برنامه های متنوع در نقاط مختلف شهر تا تهران گردی و زیباسازی شهری. در ادامه به عنوان نمونه به برنامه «نوروزخوانی» در منطقه 20 می پردازیم:

اجرای جشنواره «نوروز خوانی» در اماکن تاریخی جنوب تهران

معاون امور اجتماعی شهرداری منطقه 20 از اجرای جشنواره نوروز خوانی در اماکن تاریخی و گردشگری این منطقه به منظور احیای مراسم‎های آیینی و ملی خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 20، حجت الاسلام عبدالحسین مسلمی با بیان این مطلب گفت: اجرای جشنواره‎های نوروزخوانی در اماکن تاریخی و گردشگری از برنامه‎های ویژه ایام نوروز منطقه 20 است که همزمان با روزهای پایانی سال و در آستانه آغاز سال نو، در کاروانسرای صفوی (شاه عباسی) اجرا شد.

مسلمی افزود: حفظ و احیای مراسم‎های آیینی و ملی، ایجاد نشاط و شادابی در بین شهروندان و القاء حال و هوای نوروزی در شهر از مهم‎ترین اهداف این طرح است که با استقبال گسترده مردم روبرو شد.

وی گفت: اماکن تاریخی همچون برج طغرل، چشمه علی و ضلع شرق حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) از دیگر موقعیت‎های اجرای جشنواره نوروزخوانی است.

وی ادامه داد: بخشی از برنامه‎های ویژه ایام نوروز برای اقشار خاص پیش بینی شده است که اجرای جشنواره نوروزخوانی در مرکز بهاران و ویژه بهبودیافتگان از اعتیاد یکی از این برنامه‎هاست که همزمان با روز پایانی سال اجرا شد.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 یادآور شد: پایگاه‎های اطلاع‎رسانی نوروزی در 5 موقعیت مهم فعال شده‎اند و اجرای تورهای رایگان ری‎گردی، دیدارهای نوروزی با خانواده شهدا، عرضه محصولات صنایع دستی کارآفرینان هنرمند در کاروانسرای شاه عباسی، توزیع نقشه‎های گردشگری شهرری از دیگر برنامه‎های نوروزی است.

موضوع خبر: