پایگاه خبری تحلیلی امید شهر

امروز؛ شهر آفتاب/نمایشگاه خودرو پس از 11سال!

ایجاد: 1396/01/26 - 11:35

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «امید شهر» نمایشگاه خودرو بعد از 11 سال دوباره در تهران برگزار می شود. علاقمندان به دیدن انواع خودرو، بویژه از نوع پاک و برقی می توانند از عصر سه شنبه 26 بهمن ماه به نمایشگاه شهر آفتاب مراجعه کنند.
علاوه بر انواع خودرو، شرکت هایی که در زمینه های مرتبط با صنعت خودرو فعالند از جمله: تولید کنندگان و واردکنندگان خودروهای سبک و سنگین، تولید کنندگان و وارد کنندگان قطعات یدکی و شرکت های عرضه کننده خدمات جانبی خودرو حاضرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «امید شهر» نمایشگاه خودرو بعد از 11 سال دوباره در تهران برگزار می شود. علاقمندان به دیدن انواع خودرو، بویژه از نوع پاک و برقی می توانند از عصر سه شنبه 26 بهمن ماه به نمایشگاه شهر آفتاب مراجعه کنند.
علاوه بر انواع خودرو، شرکت هایی که در زمینه های مرتبط با صنعت خودرو فعالند از جمله: تولید کنندگان و واردکنندگان خودروهای سبک و سنگین، تولید کنندگان و وارد کنندگان قطعات یدکی و شرکت های عرضه کننده خدمات جانبی خودرو حاضرند.
محسن سرخو در گفت و گو با «امید شهر» با بیان اینکه این نمایشگاه حاصل کار مشترک کمیته حمل و نقل و ترافیک و معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری است و تمام غرفه ها بطور رایگان در اختیار متقاضیان قرار گرفته است افزود: در این نمایشگاه یک سالن ویژه به خودروهای پاک اختصاص داده شده است و از شرکت کنندگان داخلی و خارجی دعوت بعمل آمده است.
مسئول کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای شهر هدف از این نمایشگاه را اشاعه وسایل نقلیه پاک عنوان کرد و ادامه داد: در نمایشگاه خودرو تهران از دوچرخه های موتوردار تا موتورهای برقی، سواری های برقی و انواع ون و اتوبوس به نمایش گذاشته شده است.
سرخو یکی از دلایل عدم موفقیت در گسترش استفاده از سیستم های برقی را ارائه مدل های گران قیمت با قدرت های بالا (سه هزار وات) دانست که بسیاری قادر به تهیه آن ها نیستند و افراد به جای اینکه 10-12 میلیون تومان هزینه این موتورها کنند، می روند پراید دست دوم می خرند.
مهندس سرخو در همین رابطه گفت: ما نمی توانیم مردم را تکلیف کنیم که چه چیزی سوار شوند. هرکس متناسب با نیازش باید گزینه های خود را انتخاب کند. ما حتی آپشن ها را هم انتخابی کردیم. مثلا باطری ها می توانند لیتیومی یا لیداسیدی باشند. اولویت اول ما رفع آلودگی هواست. در این راستا ما با پیک بادپا، پست و انواع دلیوری ها مذاکره کردیم و به صنف پیک موتوری ها گفتیم هر موتوری که خودتان مدنظرتان هست انتخاب کنید و اصلا واردات و تمام کارهایش را هم خود اتحادیه تان انجام دهد. ما هم کمک می کنیم تا تعرفه های گمرکی حذف شود و از شما هزینه ای دریافت نشود. در این نمایشگاه قرار است رستوران دارها هم برای دلیوری هایشان دعوت شوند. ما اگر اینها را بتوانیم هدف قرار دهیم به مرور، بخش زیادی از موتورسیکلت های شهر را تحت پوشش قرار خواهیم داد.
مسئول کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای شهر با بیان اینکه موتور گران قیمت برای کسی است که یک پورشه دارد و گاهی هوس می کند یک دوری هم با موتور بزند افزود: ما باید در طرح های مان همه اقشار مردم از جمله کسانی که ابزار کارشان موتور است و بنا به واقعیت غلط جامعه امروز، با آن موتور بار نیز حمل می کنند، هم در نظر گرفته بگیریم.
وی گفت: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام کرده است که آلایندگی موتورسیکلت‌ها در روز 8برابر خودرو است و تردد روزانه یک میلیون موتورسیکلت در تهران معادل 8 میلیون جابجایی است.

مدیریت تقاضای سفر
محسن سرخو گفت: بر مبنای شهر هوشمند، باید کاری کنیم تا مردم بتوانند خریدهایشان را از داخل منزل انجام دهند؛ بر همین اساس، فروشگاه شهروند را بعنوان پایلوت در نظر گرفتیم چرا که مردم باید به این سیستم اطمینان کنند. همچنین با شرکت تیوال که بیشتر در بخش فروش بلیت امور هنری مثل تئاتر و سینما فعال است و نیز انواع شرکت نرم افزاری و اپ های مختلف که خدمات اینترنتی ارائه می دهند جلسه گذاشتیم و این ها جزئی از برنامه پنجساله دوم است.

دعوت به حضور
محسن سرخو با اعلام اینکه این نمایشگاه با بقیه نمایشگاه ها فرق می کند از علاقمندان خواست در شهر آفتاب حضور پیدا کنند. وی با بیان اینکه بر اساس برنامه پنج ساله دوم شهرداری، سالانه باید 500 اتوبوس معمولی و نیز به طور کلی 400 دستگاه اتوبوس برقی نیز به ناوگان اضافه شود، تصریح کرد: در حال حاضر به هیچکدام از این موارد دست پیدا نکرده ایم و اتوبوس های خارج شده از رده بیشتر از اتوبوس های جدید بوده است.
شایان ذکر است همزمان با برگزاری این نمایشگاه برنامه‌های جانبی متنوعی نیز در حاشیه آن در نظر گرفته شده است که می‌توان به برگزاری نشست های خبری گوناگون، برگزاری همایش و سمینارهای تخصصی، تست خودرو، باشگاه ماکت خودرو و خودروهای کلاسیک اشاره کرد.

پس از یازده سال
نمایشگاه خودرو تهران آخرین بار بیش از یک دهه پیش در محل دائمی نمایشگاه بین المللی برگزار شد، اما پس از آن به دلیل مشکلات ترافیکی این سایت، برگزاری نمایشگاه خودرو در آن منتفی شد و همین مسئله باعث شده تهران سال ها فاقد نمایشگاه خودرو باشد اینک اما با برگزاری نمایشگاه خودرو در مرکز نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، تهرانی ها بار دیگر فرصت دیدار مستقیم با بزرگترین خودرو سازان ایران و جهان را خواهند یافت. این نمایشگاه تا شنبه 30 بهمن ماه ادامه خواهد داشت.

موضوع خبر: