پایگاه خبری تحلیلی امید شهر

استفاده از ربات همکار در فعالیت های زمستانه شهرداری منطقه 20

ایجاد: 1396/11/10 - 17:19
ربات همکار,شهرداری,امید شهر,منطقه 20

معاون امورشهری و محیط زیست شهرداری منطقه 20 از بهره مندی تکنولوژی جدید و استفاده از ربات های پرچم زن با هدف حفظ ایمنی کارگران و مدیریت هزینه فعالیت های جاری مدیریت شهری این منطقه خبر داد. همچنین شهردار این منطقه از افزایش سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای روزانه و تقویت ناوگان تاکسی و اتوبوس در نقاط پرمسافر در «روزهای برفی» خبر داد.

به گزارش «امید شهر» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 سعید شیرازی با بیان این مطلب گفت: برای اولین بار فعالیت های زمستانه فضای سبز شهری منطقه 20 نظیر به زراعی و هرس با استفاده از ربات های همکار به عنوان ربات های پرچم زن انجام می شود.

شیرازی حفظ ایمنی نیروهای اجرایی و کارگران را مهم برشمرد و افزود: هشدار به خودروهای عبوری در مسیرهایی که عملیات هرس و به زراعی انجام می شود از الزامات ایمنی حین کار است که پیش از این از نیروهای انسانی استفاده می شد.

وی ادامه داد: با جایگزینی ربات پرچم زن، علاوه بر حفظ ایمنی کارگران، ضریب ایمنی عملیات هرس نیز افزایش یافته است چرا که این ربات ها به عنوان المان شاخص و قابل توجه، می تواند خودروها را از فاصله مناسب مطلع کند تا عکس العمل به موقع انجام دهند.

معاون امورشهری و فضای سبز شهرداری منطقه 20 این افدام را در جهت مدیریت هزینه در امورجاری در شهر نیز برشمرد و گفت: با توجه به ضرورت بهبود شاخص های هزینه ای، تمامی فعالیت های جاری با رعایت صرفه جویی و حذف هزینه های موازی انجام می شود.

 

اختصاص بیشترین سهم سفرهای روزهای برفی منطقه 20 به حمل و نقل عمومی

شهردار منطقه 20 شهر تهران از افزایش سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای روزانه و تقویت ناوگان تاکسی و اتوبوس در نقاط پرمسافر این منطقه در روزهای برفی خبر داد.

به گزارش «امید شهر» به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 20 سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: با شروع بارش برف، استفاده از حمل و نقل عمومی از مهمترین توصیه هایی بود که به شهروندان ارائه شد و همزمان تقویت ناوگان تاکسی رانی و اتوبوس رانی در پایانه های حمل ونقل عمومی و نقاط پرمسافر در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری در تلاش است تا با سرویس رسانی منظم حمل و نقل عمومی، تردد شهروندان به سهولت انجام شود، گفت: پایانه های اتوبوس و تاکسی شهرری، جوانمرد قصاب، زکریای رازی، قدس، خط 9 بی آر تی از مهمترین محل های پرمسافر هستند که تحت نظارت مستمر کارشناسان قرار دارد تا خدمات رسانی بهینه به شهروندان ارائه شود.

وی با اشاره به رشد فرهنگ ترافیکی شهروندان افزود: افزایش تعداد مسافران خطوط حمل و نقلی و کاهش زمان ایستایی اتوبوس ها و تاکسی ها در ایستگاه ها نشان از استقبال گسترده شهروندان از حمل و نقل عمومی داشت و با کاهش خودروهای شخصی برف روبی معابر درجه یک و بزرگراه ها به سرعت و بدون وقفه زمانی انجام شد.

صفوی ادامه داد: پایانه ها و ایستگاه های مدهای حمل ونقلی از محل های اولویت دار عملیات برف روبی بودند و در حال حاضر تمامی ایستگاه های اتوبوس و تاکسی قابل تردد هستند.  

وی به اهمیت تردد آسان و ایمن شهروندان در کوچه های محلی نیز اشاره کرد و گفت: تیم های عملیاتی برای برفروبی معابر درجه 3 و داخل محلات 20 گانه همچنان مشغول فعالیت هستند.

صفوی با اشاره به اینکه تیم های برف روبی با 98 دستگاه ماشین آلات و 630 عامل اجرایی فعالیت شبانه روزی دارند ولی همچنان نیازمند مشارکت مردم هستیم، افزود: شهروندان در برف تکانی درختان و استفاده ملزومات یخ زدا از مخازن ویژه به خوبی استقبال کردند و امکانات لازم نیز به موقع در اختیار شهروندان قرار می گیرد.

موضوع خبر: